Witamy na stronie Fundacji Na Rzecz Wsparcia Społecznego GRADIAM z siedzibą w Bydgoszczy. Fundacja została powołana aktem notarialnym w dniu 24.10.2014 r. Celem Fundacji jest działalność na rzecz dobra publicznego i zabezpieczenia potrzeb społecznych w zakresie:
- działalności na rzecz osób niepełnosprawnych i przewlekle chorych;
- pomocy społecznej, w tym pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywania szans tych rodzin i osób;
- wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej;
- działalności na rzecz integracji i reintegracji zawodowej i społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym;
- działalności charytatywnej;
- ochrony i promocji zdrowia;
- promocji zatrudnienia i aktywizacji zawodowej osób pozostających bez pracy i zagrożonych zwolnieniem z pracy;
- działalności na rzecz równych praw kobiet i mężczyzn;
- działalności wspomagającej rozwój gospodarczy, w tym rozwój przedsiębiorczości;
- działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych;
- nauki, szkolnictwa wyższego, edukacji, oświaty i wychowania;
- wypoczynku dzieci i młodzieży;
- kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego;
- wspierania i upowszechniania kultury fizycznej;
- ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego;
- turystyki i krajoznawstwa;
- działalności na rzecz rodziny, macierzyństwa, rodzicielstwa, upowszechniania i ochrony praw dziecka;
- przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym;
- promocji i organizacji wolontariatu.
Zarząd Fundacji
Ludzie Fundacji to wykwalifikowani specjaliści:
Anna Antoszak – Założyciel i Prezes Zarządu Fundacji; mgr politologii, absolwentka kierunku administracja oraz studiów podyplomowych z zakresu organizacja pomocy społecznej. Absolwentka Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego kierunek szacowanie nieruchomości. Ukończyła szereg szkoleń z zakresu marketingu i sprzedaży. Wieloletnie doświadczenie i pracę zawodową z powodzeniem łączy z działaniami społecznymi na rzecz drugiego człowieka m.in. pełniąc funkcję Skarbnika Zarządu oraz wolontariusza w organizacji pozarządowej WKS „O.R.I.” w Kruszynie Krajeńskim – również współzałożyciel Klubu. Członek Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych Parasolka. Kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w latach 2012 – 2016. Wrażliwa na krzywdę i potrzeby człowieka, niepoprawna optymistka. Nieustannie poszukuje inspiracji, uwielbia tworzyć wykorzystując nieszablonowe rozwiązania. Wierzy, że nie ma rzeczy niemożliwych, a wszystkie talenty niezbędne do realizacji marzeń każdy z nas już ma w sobie, wystarczy je tylko świadomie wydobyć i zarządzić nimi. Działania podejmowane na rzecz Fundacji to kreowanie rozwoju Fundacji, zarządzanie jej projektami, fundraising, pozyskiwanie partnerów i klientów do współpracy. Stawia na ludzi otwartych, pozytywnych, pracowitych i uczciwych, takich, którym się chce. Aktywnie wspiera i pomaga rozwiązać problem.
Marlena Lewandowska – Członek Zarządu Fundacji, koordynator ds. wolontariatu, z zawodu Terapeuta Zajęciowy. Ukończyła 3- stopniowe szkolenie dotyczące terapii behawioralnej osób z autyzmem. Pracuje w Przedszkolu dla Dzieci o Specjalnych Potrzebach Edukacyjnych oraz z Autyzmem. Jej pasją jest rękodzielnictwo i praca w ogrodzie. Życiowe motto to słowa JP II: „Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest, nie przez to co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi „.
Rafał Kulpiński – z zawodu Terapeuta Zajęciowy, pasjonat polskiej kuchni, interesuje się piłką ręczną. Miłośnik przyrody. W życiu towarzyszą mu słowa : „ Nie możesz zmienić całego świata, ale możesz odmienić świat jednej osoby”
Anita Łojewska – wolontariusz Fundacji, opiekun medyczny, masażysta, opiekun osób starszych i niepełnosprawnych, Obecnie w ramach pracy zawodowej świadczy kompleksowe usługi fizjoterapeutyczne. Pomaga osobie chorej i niesamodzielnej w zaspokajaniu wszelkich potrzeb.
Dariusz Antoszak – Członek Zarządu i wolontariusz Fundacji, członek oraz wolontariusz w organizacji pozarządowej WKS O.R.I. w Kruszynie Krajeńskim, pasjonat wędkarstwa.